Aktualności

Wielka reaktywacja strony!!! Po długim milczeniu interentowym powracam z aktualnościami, koncertami, płytami,  a nawet książką!

Milczenie nie oznacza oczywiście niebytu artstycznego lub totalnego lenistwa! Nic z tych rzeczy! Brak czasu i ilość projektów spowodowały mniejsze zaangażowanie w tworzenie strony internetowej.

Teraz postaram się już systematycznie uzupełniać wszelkie aktualności i informacje.

Zachęcam do śledzenia strony, zwłaszcza, że pojawiły się nowe rubryki: „Książki, artykuły” oraz „Sklep”, gdzie można zakupić wszystkie moje płyty i ostatnią nowość – książkę: „Cudowny to instrument wiolonczella! Historie polskich wiolonczelistów XIX i XX w.”

Fot. Barbara Piotrowska

 

„Majówka na Freta 44” (21-22 maja 2016), Warszawa, ul. Freta 44

Serdecznie zapraszam na organizowaną przez Fundację Camerata Vistula „Majówkę na Freta 44”.

Jestem koordynatorem tego projektu. W ramach „Majówki” odbędą się trzy koncerty:

21 maja, g. 17 „Uśmiech w Dolinie Róż” – Klaudiusz Baran – akordeon, bandoneon, Anna Wróbel – wiolonczela, CAMERATA VISTULA

22 maja, g. 14 „W 80 minut dookoła świata” – Anna Wróbel – wiolonczela, Małgorzata Marczyk – fortepian, w programie wiolonczelowa podroż po świecie.

22 maja, g. 17 „Rodzina Straussów” – CAMERATA VISTULA

Projekt powstał dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszaw, Dzielnica Śródmieście.

a3-print-1

Koncert wiolonczelowy Haydna podczas 9. Festiwalu Solistów Europejskich w Caracas. Anna Wróbel, Diego Mateuz, Orquesta Sinfonica Simon Bolivar de Venezuela!

aniacaracas2

9. Festiwal Solistów Europejskich w Caracas

Uczestnicy, soliści Festiwalu:

 

Koncerty w Caracas!

29 kwietnia lecę do Caracas, gdzie wezmę udział przede wszystkim w 9. Festiwalu Solistów Europejskich organizowanym przez Unię Europejską i „El Sistema” oraz w obchodach Rocznicy Konstytucji 3-maja, które organizuje Ambasada RP w Wenezueli.

Plan koncertów w Caracas:

2 maja 2016 – Centrum Europejskie, Caracas – Koncert muzyki polskiej

W programie:

St. Moniuszko – Polonez z opery „Hrabina”

K. Skarżyński – Polonez

P. Wróbel – Moliendo cafe

(wszystkie utwory z towarzyszeniem zespołu 5 wiolonczel)

3 maja 2016, Caracas – Koncert kameralny solistów Festiwalu solistów Europejskich

caracas-3-majajpg

W programie:

K. Skarżyński – Polonez

K. Skarżyński – Scherzo-capricce

Fr. Chopin – Walc a-moll

Anna Wróbel – wiolonczela

Laura de Silva – fortepian

8 maja 2016, Centro Fundamusical Simon Bolivar

W programie:

J. Haydn – Koncert wiolonczelowy D-dur (kadencja Andrzej Wróbel)

Anna Wróbel – wiolonczela

Orquesta Sinfonica Simon Bolivar de Venezuela

Diego Mateuz – dyrygent

 

 

 

Koncert w Filharmonii Narodowej!

Zapraszam na koncerty „W Krainie Małego Księcia”. Koncerty dla Małych Melomanów.

10 kwietnia, Filharmonia Narodowa, g. 11 i 14

IMG_2026

„Z nową wiosną” – koncert w Ratuszu w Białymstoku!

Zapraszam! Ponownie z pianistką Małgorzatą Marczyk wykonamy najpiękniejsze dzieła z polskiej i światowej literatury wiolonczelowej!

3 kwietnia, g. 17, Ratusz w Białymstoku

koncert_w_ratuszu_3kwietnia2016

„Wirtuozowskie Przedwiośnie” na UMFC w Białymstoku!

Zapraszam na wirtuozowski recital do sali koncertowej UMFC w Białymstoku! 15 marca, wtorek, g. 19!

Anna Wróbel – wiolonczela

Małgorzata Marczyk – fortepian

IMG_0637

 

 

Relacja z „Wirtuozowskiego Przedwiośnia” z Zambrowa!

Zachęcam do obejrzenia skrótu koncertu „Wirtuozowskie Przedwiośnie”, który odbył się 10 marca br. w Zambrowie. Natomiast w zakładce „galeria” można obejrzeć zdjęcia z tego koncertu.

„Wirtuozowskie Przedwiośnie” w Zambrowie!

10 marca o g. 17 wraz z pianistką Małgorzatą Marczyk zagramy koncert w sali koncertowej Szkoły Muzycznej im. W. Lutosławskiego w Zambrowie. W programie tylko utwory wirtuozowskie! Zapraszamy!

Muzyka polska z okazji urodzin Fryderyka Chopina w Pałacu Staszica!

Zapraszam na koncert muzyki polskiej w ramach Koncertów Urodzinowych Fryderyka Chopina. Wraz z pianistą Piotrem Szymanowiczem wykonamy utwory kompozytorów polskich tworzących zarówno przed Chopinem, jak i po nim. Koncertem tym chcemy pokazać, że Chopin nie wziął się znikąd, że miał swoje wzorce i swoich poprzedników, a także, że muzyka polska po Chopinie istnieje!

Zabrzmią więc utwory Marii Szymanowskiej, Maurycego Karasowskiego, Ignacego F. Dobrzyńskiego i, oczywiście dostojnego Jubilata – Fryderyka Chopina!

Zapraszam! Pałac Staszica, poniedziałek, 29 lutego, g. 19, wstęp wolny!

panstaszic,chopin

Rodzinne Trio Wiolonczelowe w Grudziądzu!

Serdecznie zapraszam na koncert Tria Wiolonczelowego do Grudziądza! W programie m.in. pierwsze wykonanie utworu „Une Larme” G. Rossiniego, w opracowaniu na 3 wiolonczele.

21 lutego, g. 12, Grudziądz, Centrum Kultury „Teatr”

Audycja klasy ad. dr Anny Wróbel!

Zapraszam serdecznie na audycję mojej klasy zespołów kameralnych w Białymstoku. W programie znajdą się Trio Sonaty G. Tartiniego i H. Purcella, a także I Trio C-dur Jana Baptysty Kleczyńskiego!

18 stycznia, poniedziałek, g. 19, Uniwersytet Muzyczny Fr. Chopina, wydział w Białymstoku, Budynek „B”, sala audytoryjna.

Aleksander Kulikowski – spot promocyjny!

Zapraszam do obejrzenia krótkiego spotu promocyjnego, w którym można usłyszeć fragmenty Koncertu wiolonczelowego Aleksandra Kulikowskiego.

 

Relacja z Zambrowa!

Na stronie www.zambrowiacy.pl ukazała się video-relacja z koncertu, który odbył się w Zambrowie w sali widowiskowej w listopadzie 2015 r. Podczas koncertu, z pianistką Małgorzatą Marczyk wykonałyśmy m.in. Sonatę Emanuela Kani, Poloneza Karola Skarżyńskiego, Mazurka koncertowego Władysława Aloiza oraz Abstrakcje Piotra Wróbla. Zapraszam do obejrzenia!

Muzyka polska w Zambrowie!

Zapraszamy na koncert wiolonczelowej muzyki polskiej do Zambrowa! Będzie to koncert zorganizowany w ramach V Międzynarodowego Konkursu Fortepianowego im. Witolda Lutosławskiego.

Wraz z pianistką Małgorzatą Marczyk zaprezentujemy publiczności, uczestnikom konkursu oraz jurorom najpiękniejszą ze wszystkich – muzykę polską. Serdecznie zapraszamy! 26 listopada 2015, g. 18:30, sala widowiskowa Zambrowskiego Centrum Kultury.

12244174_1294369317259910_4139299_n

Koncert muzyki polskiej z zespołem Camerata Vistula, podczas konferencji „Katolicy i sztuka” organizowanej przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Wraz z zespołem Camerata Vistula zaprezentujemy wykładowcom i uczestnikom konferencji koncert muzyki polskiej. Publiczność w moim wykonaniu usłyszy Serenadę Mieczysława Karłowicza oraz Suitę Witolda Maliszewskiego. Zapraszam! 21 listopada, g. 21:30, Toruń, WSKSiM.

„Recital polski” w UMFC w Białymstoku!

Zapraszam na koncert „Recital polski”, który odbędzie się 17 listopada 2015 r. o g. 19 w sali koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku. W programie tylko polska muzyka! I tylko ta mniej znana:

  1. Maria Szymanowska – Serenada
  2. Maurycy Karasowski – Reverie du Soir
  3. Emanuel Kania – Romans
  4. Emanuel Kania – Sonata a-moll na wiolonczelę i fortepian
  5. Władysław Aloiz – Mazurka de Concert op. 47
  6. Karol Skrażyński – Polonez op. 8
  7. Piotr Wróbel – Abstrakcje

Zapraszam serdecznie! A wystąpią:

Anna Wróbel – wiolonczela

Małgorzata Marczyk – fortepian

Sesja zdjęciowa „Piatti”!

Zapraszam do obejrzenia  zdjęć z sesji do płyty z Kaprysami Piattiego! Autorką jest fenomenalna Barbara Piotrowska!

fot. B. Piotrowska

IV Ursynowski Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej.

Zapraszam! W najbliższą niedzielę, 18 października, o g. 19 w Kościele Ofiarowania Pańskiego na warszawskim Ursynowie zabrzmi m.in. Kwartet fletowy D-dur W. A. Mozarta. Będę miała przyjemność wystąpić obok znakomitej flecistki Agnieszki Kaćmy oraz Wojciecha i Kamila Walasków. Z organistą Jarosławem Wróblewskim wykonamy natomiast Koncert organowy B-dur J. Fr. Haendla! Zapraszam serdecznie! Ursynów, plakat

Trio Niezwykłe – koncert w Izbie Historii Skierniewic, w ramach cyklu „Muzyka u Konstancji”! Już w niedzielę, 11 października o g. 16! Zapraszam serdecznie!

skierniewice2015, plakat

Koncert muzyki polskich kompozytorów różnych stuleci, wypełnią utwory: Józefa Nowakowskiego, Ignacego Feliksa Dobrzyńskiego, Marii Szymanowskiej, Kazimierza Lubomirskiego. Wysłuchamy także kompozycji Michała Kleofasa Ogińskiego, którego 250 rocznica urodzin przypadająca w tym roku jest obchodzona pod auspicjami UNESCO jako wspólna rocznica Polski, Litwy i Białorusi.

„Choralis Passeris” w „Płytomanii” w Radiowej Dwójce!

Zapraszam do posłuchania wywiadu, jaki przeprowadziła ze mną red. Monika Zając. Tematem rozmowy była oczywiście płyta „Choralis Passeris”. Audycja Radiowej Dwójki była wyemitowana w niedzielę, 28 września.

dwojka, logo

Nagrania nowej płyty!!! Wszystkie Kaprysy Alfredo Piattiego! Po raz pierwszy w Polsce!!!!

W dniach 28-30 września, w Studio Polskiego Radia S2, pod dowództwem znakomitego reżysera dźwięku – Zbigniewa Kusiaka i kontrolą prof. Andrzeja Wróbla dokonałam nagrań na nową płytę. Na płycie znajdą się wszystkie Kaprysy Alfredo Piattiego z op. 25 i Kaprys na tematy z opery „Niobe” z op. 21. Nagrany repertuar, to, jak wspaniale określił Yehudi Menuhin – „Nowy Testament wiolonczelistów”. Zakończenie prac nad płytą spodziewane jest jeszcze w tym roku. Więcej zdjęć z nagrań w galerii.

piatti nagrania

Zapraszam na koncert do mojego rodzinnego Nieporętu! W niedzielę, 27 września, o g. 18 w Kościele WNPM w Nieporęcie odbędzie się kolejny koncert w ramach Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej Powiatu Legionowskiego.

nieporęt, plakat

„Czarodziejskie dłonie Anny Wróbel” – relacja z Legionowskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej. Zapraszam do obejrzenia materiału LTVLegionowo

legionowo organowy

Koncertowa niedziela! Zapraszam 20 września na dwa koncerty do Legionowa! W Kościele Garnizonowym o g. 10:45 oraz w sali widowiskowej Ratusza – koncert dla najmłodszych o g. 13:00! Zapraszam serdecznie!

legionowo festiwal plakat

plakat legionowo

Zapraszam do Legionowa! 6 września o g. 15 odbędzie się finałowy koncert XI Legionowskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej.

legionowo-festiwal_org_2015_www_600

 

Koncertowa niedziela!!! Zapraszam na koncerty w ramach Festiwalu „W Krainie Chopina”. Koncerty odbędą się w pięknych, zabytkowych kościołach Mazowsza.

kurdwanow plakat

leoncin plakat

O płycie z Koncertami Aleksandra Kulikowskiego na stronie Programu Drugiego Polskiego Radia.

A. Kulikowski - Koncerty

Koncert w ramach VIII Praskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej.

Zapraszam serdecznie na koncert do Katedry Warszawsko-Praskiej, ul. Floriana 3. W programie m.in. Kwartet A. Dworzaka na dwoje skrzypiec, wiolonczelę i organy oraz miniatury I.F. Dobrzyńskiego i J. Svendsena.

festiwal praski2015

Krótka relacja z koncertu w Zambrowie na kanale YouTube „Zambrowiacy.pl” Zachęcam do obejrzenia!

DSC_9467

 

Koncert w Zambrowie – 28 czerwca 2015 r., g. 19.

Serdecznie zapraszam na koncert do Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie. Wraz z pianistką Małgorzatą Marczyk wykonamy recital złożony z najpiękniejszych miniatur wiolonczelowych z różnych stron świata!

mokzambrowplakat

O płycie „Choralis Passeris”

Swoimi wrażeniami po wysłuchaniu płyty podzielił się z czytelnikami Robert Ratajczak, autor bloga longplay.blox.pl Zachęcam do przeczytania!

Wywiad na portalu Cameralmusic.pl

Na stronie portalu cameralmusic.pl ukazał się wywiad, w którym opowiadam co nieco o sobie, swoim życiu i płycie „Choralis Passeris”. Polecam!

Koncert promocyjny płyty „Choralis Passeris”! 26 maja 2015, g. 18, Skwer Hoovera, Krakowskie Przedmieście 60a, Warszawa! Zapraszam!!!

koncert promocyjny

Płyta „Choralis Passeris” dostępna w sklepach Merlin-Logo

empikimagesAmazon-LogoDUX-logo

„Choralis Passeris” – promocja płyty! 26 maja g. 18! Skwer Hoovera!

Choralis Passeris – nowość w katalogu DUX.

Płyta „Choralis Passeris” do sklepów stacjonarnych trafi w maju, a już teraz można ją kupić na stronie wytwórni, firmy DUX

Nowa płyta! Już niedługo w sklepach!

Niedługo do sklepów trafi moja nowa płyta „Choralis Passeris” z polską muzyką na wiolonczelę i smyczki. Płyta nagrana z zespołem Camerata Vistula, dla wytwórni DUX. Więcej o płycie w zakładce dyskografia

 

choralis passeris, okladka

 

Płyta powstała dzięki pomocy finansowej STOART! Za pomoc bardzo dziękuję!

Logo_STOART

The Blueberry Strings

Serdecznie zapraszam na stronę nowego kwintetu smyczkowego – „The Blueberry Strings”! Zespół powstał zupełnie niedawno, ale już działa dość prężnie!

W skład zespołu wchodzą: Mariusz Jagoda, Piotr Gadzina – skrzypce, Karolina Matyas – altówka, Anna Wróbel – wiolonczela, Kamil Sawicki – kontrabas

http://www.theblueberrystrings.com/

Nowa recenzja. A. Kulikowski – utwory kameralne

Na stronie longplayrecenzje.blox ukazała się recenzja płyty nagranej w 2007 r., na której znalazły się dzieła kameralne Aleksandra Kulikowskiego. W moim wykonaniu można tam usłyszeć „Suitę” na wiolonczelę i fortepian. Płyta ukazała się w wydawnictwie DUX w roku 2014.

http://longplayrecenzje.blox.pl/2015/02/Aleksander-Kulikowski-Utwory-instrumentalne.html

Pozytywne wieczory muzyczne

Serdecznie zapraszam na koncert kameralny do Miejskiego Ośrodka Kultury w Legionowie. Koncerty pod cudowną nazwą „Pozytywne wieczory muzyczne” zawsze uświetnia swoim brzmieniem niezwykły instrument  – pozytyw. Tym razem będzie można wysłuchać m.in. Bagatel na dwoje skrzypiec, wiolonczelę i pozytyw A. Dworzaka i wielu innych ciekawych utworów kameralnych z towarzyszeniem pozytywu!

Wystąpią – W. Walasek, E. Walasek-Gorczyca – skrzypce, A. Wróbel – wiolonczela, J. Bokszczanin – pozytyw. Zapraszam!

pozytyw_marzec

XX Międzynarodowe Kursy Interpretacji Muzycznej

Nowy Sącz 2015

Wszystkich młodocianych wiolonczelistów serdecznie zapraszam na wspaniałe kursy muzyczne do Nowego Sącza. Poprowadzę tam zajęcia indywidualne oraz zespoły, wezmę też udział w koncertach kameralnych z innymi wykładowcami oraz przedstawię wykład o wiolonczelistach polskich. Będzie naprawdę ciekawie, a kursy w Nowym Sączu są cudowne! Wiem, bo kiedyś sama byłam ich uczestniczką! Jest to dla mnie wielki zaszczyt, że teraz mogę zasilić tam grono pedagogów. Polecam i zapraszam! Szczegóły na stronie internetowej:

http://www.musicakurs.org/2010/index.php?page=6

Koncert kameralny z fisharmonią

Zapraszam serdecznie na niezwykły koncert kameralny, na którym zabrzmią utwory z towarzyszeniem fisharmonii. Koncert odbędzie się w sali koncertowej UMFC w Białymstoku, a udział wezmą wykładowcy tamtejszej uczelni – Wojciech Walasek jr. – skrzypce, Jan Bokszczanin – fisharmonia, Anna Wróbel – wiolonczela oraz gościnnie Emilia Walasek-Gorczyca – skrzypce. Usłyszeć będzie można m.in. „Bagatele” A. Dworzaka na dwoje skrzypiec, wiolonczelę i fisharmonię, a także, w moim wykonaniu – „Łzy” I. F. Dobrzyńskiego oraz „Fantasiestucke” Mieczysława Surzyńskiego. Będzie to światowa premiera tego utworu. Zapraszam serdecznie!

IMG_7798

 

Koncert muzyki Henryka Melcera

Zapraszam serdecznie do Skierniewic na koncert promujący płytę z utworami Henryka Melcera. Wystąpią Joanna Okoń – skrzypce, Natalya Zubko -fortepian, Anna Wróbel – wiolonczela.

melcer-skierniewice-afisz

Recenzja

Na portalu „Long play” ukazała się recenzja dwupłytowego boksu z Koncertami Aleksandra Kulikowskiego. Zachęcam do lektury, a autorowi artykułu dziękuję za zainteresowanie rzeczonym albumem. Również uważam, że jest jeszcze dużo ciekawej muzyki do odkrycia/ zagrania/ nagrania! Pozdrawiam serdecznie!

III Ursynowski Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej

Serdecznie zapraszam na koncert w ramach III Ursynowskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej. W niedzielę, 30 listopada o godz. 16 w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego przy al. KEN 101. Podczas tego koncertu odbędzie się prawykonanie utworu Krzysztofa Herdzina „Choralis Passeris” na wiolonczelę i kwintet smyczkowy! Zapraszam serdecznie!ursynow, plakat

Fotoreportaż z fińskich koncertów

Zapraszam do obejrzenia fotoreportażu z koncertów w Finlandii!!!

Koncerty graliśmy w XIX-wiecznym fińskim miasteczku Porvoo oraz w helsińskim Kościele w Skale.

Program pierwszego to utwory romantyczne – pieśni, miniatury wiolonczelowe, jak również utwory na głos, wiolonczelę i fortepian.

Drugi koncert wypełniła  w całości muzyka Roxanny i Andrzeja Panufników.

Wykonawcy to: Lilianna Zalesińska – mezzosopran, Anna Wróbel – wiolonczela, Andrzej Gębski – skrzypce, Piotr Szymanowicz – fortepian.

http://www.helsinki.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/0_mypolska___selfie_w_swieto_niepodleglosci

http://www.helsinki.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/uroczyste_zakonczenie_obchodow__swieta_niepodleglosci

Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina

Z dumą i radością pragnę poinformować, iż dołączyłam do szacownego grona pedagogów Uniwersytetu Muzycznego Fr. Chopina (filii białostockiej). Zostałam zatrudniona na stanowisku adiunkta. Będę prowadzić ze studentami wykłady z literatury specjalistycznej wiolonczelowej oraz zespoły kameralne. Wszystkich wiolonczelistów studentów i przyszłych studentów serdecznie zapraszam!

Koncert muzyki Henryka Melcera

Serdecznie zapraszam na niedzielny koncert muzyki Henryka Melcera! Będzie to jednocześnie premiera płyty, którą nagrałyśmy w trio: Natalya Zubko, Joanna Okoń, Anna Wróbel. Płyta została wydana w wytwórni ActePrealable.

saska-kepa plakat

Ku nowemu albumowi

Z radością informuję, że Studio Polskiego Radia S-1 już zostało zarezerwowane na nagranie mojej najnowszej płyty. Wiolonczela i kwintet smyczkowy, a w programie tylko muzyka polska!!!

Na nagraniach towarzyszyć mi będzie znakomity polski zespół kameralistów Camerata Vistula!

Szczegóły wkrótce!

Nagrania od 25 listopada!

X Festiwal „W krainie Chopina”

Zapraszam serdecznie do Żelazowej Woli! Podczas kolejnego koncertu X Festiwalu „W Krainie Chopina” , wraz z pianistką Joanną Ławrynowicz, wykonam „Arię” K. Wiłkomirskiego oraz Introdukcję i Polonez C-dur op. 3 Fr. Chopina.

Na koncercie zabrzmi również Trio g-moll op. 8 Fr. Chopina – przy jego wykonaniu dołączy do nas skrzypek Mariusz Dżyga.

zelazowa wola, plakat

Henryk Melcer, Aleksander Kulikowski

Już niedługo ukaże się płyta z Triem Henryka Melcera. Zapowiedzi są na stronie wydawcy, firmy ActePrealable

http://www.acteprealable.com/albums/soon_ap0333.html

A tak będzie wyglądała okładka:melcer okladka

Również płyta z Koncertem wiolonczelowym Aleksandra Kulikowskiego, którą nagrywałam w lutym powinna niebawem być gotowa! Materiał muzyczny poszedł do tłoczni, książeczka jest w drukarni, tak że lada moment cały album będzie gotowy! Czekam z niecierpliwością! Instrumentacji Koncertu na orkiestrę symfoniczną dokonał Piotr Wróbel. Polską Orkiestrą Radiową dyrygował Łukasz Borowicz.

Koncert w Leoncinie

Zapraszam na koncert do Kościoła św. Małgorzaty w Leoncinie. Koncert z Rodzinnym Triem Wiolonczelowym, w ramach X Festiwalu „W krainie Chopina”

afisz,leoncin

Natalya Zubko, Joanna Okoń, Anna Wróbel

23 i 24 czerwca z pianistką Natalyą Zubko i skrzypaczką Joanną Okoń nagrałyśmy Trio op. 2 Henryka Melcera. Przed nami jeszcze mastering i niedługo płyta powinna ujrzeć światło dzienne. Na płycie tej znajdzie się również Sonata skrzypcowa w wykonaniu J. Okoń i N. Zubko. W lipcu dzieła Henryka Melcera przedstawimy publiczności ukraińskiej podczas Festiwalu Muzycznego w Jaremczu.

z nagrań

afisz melcer

Koncert w Filharmonii Łódzkiej

18 marca w Filharmonii Łódzkiej zabrzmi Trio fortepianowe, Dreamscape w wersji na wiolonczelę i fortepian oraz pieśni Andrzeja Panufnika, a także Trio fortepianowe jego córki Roxanny Panufnik. Wykonawcy: Lilianna Zalesińska – śpiew, Andrzej Gębski – skrzypce, Anna Wróbel – wiolonczela, Piotr Szymanowicz – fortepian. Zapraszam serdecznie.

IMG_4644

Koncert w Filharmonii Narodowej

Zapraszam na koncert do Filharmonii Narodowej! Koncert dla dzieci, ale wszyscy są równie mile widziani. Wraz z skrzypkiem – Mateuszem Zaziębło, klarnecistą – Piotrem Ptakiem i pianistą – Tomaszem Pawłowskim zaprezentujemy program, który przez cały rok szkolny gramy w różnych szkołach Mazowsza i okolic. Koncert poprowadzi Malina Sarnowska. IMG_4589

Witold Maliszewski

Zapraszam na konferencję i koncert poświęcony twórczości Witolda Maliszewskiego. Koncert odbędzie się w ramach Festiwalu DE MUSICA 2013. W programie Kwintet smyczkowy op. 3 i Suita na wiolonczelę i smyczki op. 20. Pocxątek koncertu g. 19:30 Zapraszam na koncert poświęcony twórczości Witolda Maliszewskiego. Koncert odbędzie się nieopodal domu, w którym Maliszewski spędził ostatnie lata swego życia. W programie: Kwintet smyczkowy op. 3 Suita na wiolonczelę i smyczki op. 20  

Konferencja naukowa

22 stycznia 2013 r. wezmę udział w Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Nurt narodowy w twórczości kompozytorów polskich w czasach zaborów w świetle 150. rocznicy Powstania Styczniowego”. Przedstawię wykład pt. „Polska literatura wiolonczelowa XIX w. jako element kultury narodowej.”

Doktor sztuk muzycznych + koncert

8 listopada 2012 r. decyzją Rady Wydziału Instrumentalnego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina uzyskałam tytuł doktora sztuk muzycznych.   Zapraszam  na VIII Festiwal Polskiej Muzyki Kameralnej! 18 listopada odbędzie się koncert poświęcony polskiej miniaturze wiolonczelowej. Wraz z pianistą Mariuszem Dropkiem wykonamy wszystkie miniatury wiolonczelowe z naszej płyty „Les Larmes”.

21 września 2011 obroniłam tytuł magistra muzykologii w Instytucie Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego! Praca magisterska, napisana pod kierunkiem prof. Aliny Żórawskiej-Witkowskiej pt. „Wiolonczeliści polscy I połowy XX w. Sylwetki wybranych artystów”, oceniona została na ocenę bardzo dobrą 😉   Zapraszam na koncert w ramach IV Letniego Festiwalu Nowego Miasta w Warszawie. 14 sierpnia (niedziela) godz. 13.oo, Kościół św. Jacka, ul. Freta 10. Na koncercie tym odbędzie się światowa premiera koncertu na fagot i orkiestrę smyczkową Witolda Rowickiego. Solistą będzie Leszek Wachnik. W moim wykonaniu będzie można usłyszeć naprawdę niezwykły utwór Antoniego Stolpego „Scenę dramatyczną” na wiolonczelę i orkiestrę smyczkową. Zabrzmi ponadto „Lituania” Romualda Twardowskiego. Orkiestrę Warsaw Camerata poprowadzi Paweł Kos-Nowicki. Więcej o Festiwalu na stronie: http://www.warsawcamerata.pl/     Zapraszam serdecznie na najbliższy koncert – najbliższy w sensie kalendarzowym, bo geograficznym to – nieszczególnie 😉 Zapraszam do Wrocławia na Festiwal Polonia Cantans! 2 sierpnia o godz. 20.00 w Kościele NMP na Piasku odbędzie się koncert muzyki polskiej. Wśród wykonawców będą: Konstanty Andrzej Kulka, Andrzej Wróbel i Mirosław Gąsieniec. W moim wykonaniu usłyszeć będzie można 2 nieznane miniatury polskiego wiolonczelisty I połowy XIX w. – Samuela Kossowskiego: „Souvenir de Chopin” i „Introdukcję i Polonez brillant”, a także kilka miniatur, które znalazły się na płycie „Les Larmes” (szczegóły w ustalaniu 😉 Zapraszam! http://poloniacantans.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *